2013 Virginia Mason WA Youth Soccer Challenge Cup
Team Schedules - GU10 Division 1
Flight Notice:
GU10 Div 1 Roster Freeze Date: March 18th at 5 pm

If you decide to re-schedule before the scheduled game, the roster freezes on the date you play the game. Check with your association or club registrar for their freeze date as it can be earlier so they can complete adds/transfers and player card printing before the State's roster freeze date.


Wildcards are determined by the total number of points divided by the number of games played.
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C      


Advancing to Next Round :  top  2  place team(s) from each Bracket and  2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A4 : Crossfire Premier G02-Tolstolutsky991028 3  13  15 
 A1 : Washington Rush G02 Blue110415 1  5  9 
 A2 : NWN G02 Red (106182107)110415 1  3  9 
 A3 : RVS G02 Orange0000 0  -21  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : WPFC G02 Black90918 2  3  6 
 B3 : Seattle United G02 Copa09918 2  2  5 
 B2 : Westsound FC Premier - G10100111 1  -1  5 
 B4 : 3RSC GU10 Dodson09110 1  -4  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C3 : Eastside FC GDevs 02 Red4101024 2  9  9 
 C2 : Vancouver Timbers G2002 Red90918 2  2  10 
 C1 : FWFC G02 Blue4419 0  -5  1 
 C4 : Highline Premier FC G02 Blue1405 0  -6  1 

Bracket - Saturday, March 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1488  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 B1 vs B3WPFC G02 Black 2 vs.Seattle United G02 Copa0
 1494  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 C1 vs C3FWFC G02 Blue 0 vs.Eastside FC GDevs 02 Red0
 1492  Peter S. Ogden  11:00 AM  West C2 vs C4Vancouver Timbers G2002 Red 4 vs.Highline Premier FC G02 Blue1
 1483  Meadowdale High School  01:50 PM  1 A2 vs A4NWN G02 Red (106182107) 1 vs.Crossfire Premier G02-Tolstolutsky5
 1486  TBD   --    --  B2 vs B4Westsound FC Premier - G10 4 vs.3RSC GU10 Dodson0

Bracket - Saturday, April 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1480  Grasslawn Park  09:00 AM  GL2 A4 vs A1Crossfire Premier G02-Tolstolutsky 3 vs.Washington Rush G02 Blue1
 1485  Silverdale Stadium  10:30 AM  1 B2 vs B3Westsound FC Premier - G10 0 vs.Seattle United G02 Copa2
 1495  Peter S. Ogden  11:00 AM  West C2 vs C3Vancouver Timbers G2002 Red 0 vs.Eastside FC GDevs 02 Red6
 1493  Highline High School  12:00 PM  Stdm C4 vs C1Highline Premier FC G02 Blue 0 vs.FWFC G02 Blue0
 1481  Meadowdale High School  12:30 PM  1 A2 vs A3NWN G02 Red (106182107) 7 vs.RVS G02 Orange0
 1489  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  1 B4 vs B13RSC GU10 Dodson 2 vs.WPFC G02 Black0

Bracket - Sunday, April 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1484  Caverlero Mid-High School  12:00 PM  1 A1 vs A3Washington Rush G02 Blue 7 vs.RVS G02 Orange0

Bracket - Saturday, April 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1479  Caverlero Mid-High School  10:45 AM  1 A1 vs A2Washington Rush G02 Blue 1 vs.NWN G02 Red (106182107)1
 1490  Jason Lee Middle School (Tacoma)  11:30 AM  1 B1 vs B2WPFC G02 Black 4 vs.Westsound FC Premier - G101
 1482  Dick Scobee Elementary  12:00 PM  1 A3 vs A4RVS G02 Orange 0 vs.Crossfire Premier G02-Tolstolutsky7
 1487  Van Asselt Elementary  12:30 PM  1 B3 vs B4Seattle United G02 Copa 3 vs.3RSC GU10 Dodson1
 1496  Karl Grosch Field at Steel Lake  02:30 PM  Mod2 C1 vs C2FWFC G02 Blue 1 vs.Vancouver Timbers G2002 Red6
 1491  Preston Park  05:15 PM  1 C3 vs C4Eastside FC GDevs 02 Red 3 vs.Highline Premier FC G02 Blue0

Quarter Final - Saturday, April 20, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1502  Peter S. Ogden  10:00 AM  West Vancouver Timbers G2002 Red 2 vs.Seattle United G02 Copa1
 1500  Preston Park  04:00 PM  1 Eastside FC GDevs 02 Red 2 vs.Washington Rush G02 Blue0

Quarter Final - Sunday, April 21, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1501  Redmond High School  10:00 AM  HS Crossfire Premier G02-Tolstolutsky 4 vs.Westsound FC Premier - G102
 1503  Jason Lee Middle School (Tacoma)  03:30 PM  1 WPFC G02 Black 2 vs.NWN G02 Red (106182107)3

Semi-Final - Saturday, April 27, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1498  Starfire Sports Complex  09:00 AM  9 Crossfire Premier G02-Tolstolutsky 3 vs.Vancouver Timbers G2002 Red0
 1499  Starfire Sports Complex  11:00 AM  8 NWN G02 Red (106182107) 0 vs.Eastside FC GDevs 02 Red2

Final - Sunday, April 28, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1497  Starfire Sports Complex  09:00 AM  8 Crossfire Premier G02-Tolstolutsky 4 vs.Eastside FC GDevs 02 Red2






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.