2013 Virginia Mason WA Youth Soccer Challenge Cup
Team Schedules - GU13 Division 1
Flight Notice:
GU13 Div 1 Roster Freeze Date: April 1st at 5 pm

If you decide to re-schedule before the scheduled game, the roster freezes on the date you play the game. Check with your association or club registrar for their freeze date as it can be earlier so they can complete adds/transfers and player card printing before the State's roster freeze date.


Wildcards are determined by the total number of points divided by the number of games played.
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C      


Advancing to Next Round :  top  2  place team(s) from each Bracket and  2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A3 : Whatcom FC Rangers Gold/Ronney949x22 2  4  7 
 A4 : RVS 99 G Orange851x14 1  -1  4 
 A2 : Washington Rush G99 Swoosh0410x14 1  2  4 
 A1 : Eastside FC Girls 99 Blue150x6 0  -5  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B3 : Seattle United G99 Tango999431 3  6  7 
 B1 : Crossfire Premier G99-J.Crum848020 2  0  2 
 B4 : FCSC Nemesis 99019414 1  0  4 
 B5 : PacNW 99 Blue400913 1  -1  4 
 B2 : WSA Liberty00819 1  -5  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : WPFC G99 White985x22 2  4  8 
 C2 : Eastside FC Girls 99 White815x14 1  0  4 
 C4 : Spokane Soccer Club Shadow G99-B018x9 1  -1  2 
 C3 : WestSound FC 99 Red180x9 1  -3  3 

Bracket - Saturday, April 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1676  Issaquah High School  12:00 PM  HS A1 vs A3Eastside FC Girls 99 Blue 1 vs.Whatcom FC Rangers Gold/Ronney3
 1678  Kasch Park #1  12:00 PM  1 A2 vs A4Washington Rush G99 Swoosh 0 vs.RVS 99 G Orange1
 2412  WPFC Soccer Complex  12:30 PM  3 C1 vs C3WPFC G99 White 4 vs.WestSound FC 99 Red1
 2416  Issaquah High School  01:30 PM  HS C2 vs C4Eastside FC Girls 99 White 1 vs.Spokane Soccer Club Shadow G99-B0
 1685  Marymoor Park  02:00 PM  4 B1 vs B4Crossfire Premier G99-J.Crum 1 vs.FCSC Nemesis 990
 1692  Shorecrest HS  02:30 PM  1 B3 vs B2Seattle United G99 Tango 2 vs.WSA Liberty0

Bracket - Sunday, April 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1688  Lake Washington High School  09:00 AM  Stdm B1 vs B5Crossfire Premier G99-J.Crum 0 vs.PacNW 99 Blue0

Bracket - Saturday, April 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1687  Liberty High School  09:00 AM  HS B5 vs B3PacNW 99 Blue 0 vs.Seattle United G99 Tango2
 1675  Game Farm Park  11:00 AM  Y A4 vs A1RVS 99 G Orange 2 vs.Eastside FC Girls 99 Blue2
 1679  Kasch Park #1  12:00 PM  2 A2 vs A3Washington Rush G99 Swoosh 1 vs.Whatcom FC Rangers Gold/Ronney1
 1690  Doc Harris Stadium  12:00 PM  Stdm B2 vs B1WSA Liberty 0 vs.Crossfire Premier G99-J.Crum1
 2413  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  4 C4 vs C1Spokane Soccer Club Shadow G99-B 1 vs.WPFC G99 White2
 2415  Preston Park  06:30 PM  2 C2 vs C3Eastside FC Girls 99 White 1 vs.WestSound FC 99 Red2

Bracket - Sunday, April 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1686  Felida Park North  05:00 PM  2 B4 vs B2FCSC Nemesis 99 1 vs.WSA Liberty2

Bracket - Saturday, April 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1691  Nathan Hale Stadium  01:00 PM  Stad B3 vs B1Seattle United G99 Tango 2 vs.Crossfire Premier G99-J.Crum0
 2414  Silverdale Stadium  02:15 PM  1 C3 vs C4WestSound FC 99 Red 0 vs.Spokane Soccer Club Shadow G99-B1
 1684  Whatcom Community College  03:00 PM  1 A3 vs A4Whatcom FC Rangers Gold/Ronney 3 vs.RVS 99 G Orange1
 1694  Starfire Sports Complex  03:00 PM  4 B5 vs B4PacNW 99 Blue 0 vs.FCSC Nemesis 992
 1677  Skyline High School  04:00 PM  Stdm A1 vs A2Eastside FC Girls 99 Blue 0 vs.Washington Rush G99 Swoosh3
 2417  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  3 C1 vs C2WPFC G99 White 2 vs.Eastside FC Girls 99 White2

Bracket - Sunday, April 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1693  Doc Harris Stadium  09:00 AM  Stdm B2 vs B5WSA Liberty 1 vs.PacNW 99 Blue4
 1689  Felida Park North  10:30 AM  2 B4 vs B3FCSC Nemesis 99 1 vs.Seattle United G99 Tango1

Quarter Final - Saturday, April 27, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1711  Jefferson Playfield  09:15 AM  1 Seattle United G99 Tango 1 vs.Washington Rush G99 Swoosh2
 1709  Whatcom Community College  12:00 PM  1 Whatcom FC Rangers Gold/Ronney 1 vs.FCSC Nemesis 992
 1710  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  1 WPFC G99 White 2 vs.RVS 99 G Orange1
 1708  Preston Park  07:00 PM  1 Eastside FC Girls 99 White 1
- 1PK  
vs.Crossfire Premier G99-J.Crum1
- 3PK

Semi-Final - Saturday, May 04, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1707  Starfire Sports Complex  04:30 PM  2 FCSC Nemesis 99 2 vs.Crossfire Premier G99-J.Crum1
 1706  Starfire Sports Complex  06:00 PM  2 Washington Rush G99 Swoosh 2 vs.WPFC G99 White3

Final - Sunday, May 05, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1705  Starfire Sports Complex  01:30 PM  3 FCSC Nemesis 99 4 vs.WPFC G99 White1






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.