2013 Virginia Mason WA Youth Soccer Challenge Cup
Team Schedules - BU12 Division 2
Flight Notice:
BU12 Div 2 Roster Freeze Date: March 18th at 5 pm

If you decide to re-schedule before the scheduled game, the roster freezes on the date you play the game. Check with your association or club registrar for their freeze date as it can be earlier so they can complete adds/transfers and player card printing before the State's roster freeze date.


Wildcards are determined by the total number of points divided by the number of games played.
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D      


Advancing to Next Round :  top  2  place team(s) from each Bracket and  0 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A4 : BIFC 00 Blue109120 2  0  8 
 A1 : Crossfire Premier B00-Saunders82515 1  0  6 
 A2 : WestSound FC 00 Red08513 1  -3  3 
 A3 : 3 Rivers SC 00 Evans10910 1  3  7 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : Eastside FC Boys 00 Blue89017 2  1  4 
 B4 : Harbor Premier B200008917 2  2  4 
 B1 : Blackhills FC B 00 Black80816 2  1  3 
 B3 : FWFC B00 Blue1214 0  -4  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : Seattle United B00 Samba9101029 3  12  12 
 C1 : PacNW 00 Blue109019 2  4  8 
 C4 : WPFC B00 Navy01910 1  1  8 
 C3 : Crossfire Premier B00-Storkson0022 0  -17  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D2 : RVS B00 Orange108927 3  9  10 
 D3 : SNOHOMISH UNITED RED100919 2  6  8 
 D1 : Eastside FC Boys 00 Grey0819 1  -7  2 
 D4 : Washington Rush B00 Swoosh0011 0  -8  1 

Bracket - Thursday, March 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1351  Starfire Sports Complex  06:30 PM  1 C1 vs C3PacNW 00 Blue 5 vs.Crossfire Premier B00-Storkson0

Bracket - Saturday, March 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1358  Preston Park  10:30 AM  2 D1 vs D3Eastside FC Boys 00 Grey 0 vs.SNOHOMISH UNITED RED5
 1361  Game Farm Park  11:00 AM  Y D2 vs D4RVS B00 Orange 5 vs.Washington Rush B00 Swoosh0
 1339  Marymoor Park  04:00 PM  2 A1 vs A3Crossfire Premier B00-Saunders 2 vs.3 Rivers SC 00 Evans1
 1355  Franklin HS  04:30 PM  1 C2 vs C4Seattle United B00 Samba 2 vs.WPFC B00 Navy0
 1346  Tumwater HS Stadium  05:00 PM  Stdm B1 vs B3Blackhills FC B 00 Black 2 vs.FWFC B00 Blue1
 1345  Preston Park  06:00 PM  2 B2 vs B4Eastside FC Boys 00 Blue 1 vs.Harbor Premier B20000

Bracket - Sunday, March 24, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1340  Silverdale Stadium  06:30 PM  1 A2 vs A4WestSound FC 00 Red 0 vs.BIFC 00 Blue4

Bracket - Saturday, April 06, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1350  Gig Harbor High School  11:00 AM  2 B4 vs B1Harbor Premier B2000 1 vs.Blackhills FC B 00 Black0
 1352  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 C4 vs C1WPFC B00 Navy 1 vs.PacNW 00 Blue3
 1362  Kasch Park #1  11:00 AM  2 D4 vs D1Washington Rush B00 Swoosh 0 vs.Eastside FC Boys 00 Grey1
 1349  Preston Park  12:00 PM  1 B2 vs B3Eastside FC Boys 00 Blue 3 vs.FWFC B00 Blue2
 1354  Einstein MS  12:00 PM  1 C2 vs C3Seattle United B00 Samba 7 vs.Crossfire Premier B00-Storkson0
 1359  Game Farm Park  01:00 PM  Y D2 vs D3RVS B00 Orange 1 vs.SNOHOMISH UNITED RED0
 1343  Silverdale Stadium  01:30 PM  1 A2 vs A3WestSound FC 00 Red 1 vs.3 Rivers SC 00 Evans0
 1342  Battle Point Park  06:00 PM  2 A4 vs A1BIFC 00 Blue 3 vs.Crossfire Premier B00-Saunders2

Bracket - Saturday, April 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1348  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 B3 vs B4FWFC B00 Blue 1 vs.Harbor Premier B20003
 1341  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  8 A3 vs A43 Rivers SC 00 Evans 6 vs.BIFC 00 Blue1
 1347  Tumwater HS Stadium  04:00 PM  Stdm B1 vs B2Blackhills FC B 00 Black 1 vs.Eastside FC Boys 00 Blue0
 1356  Liberty High School  07:00 PM  HS C1 vs C2PacNW 00 Blue 0 vs.Seattle United B00 Samba3

Bracket - Sunday, April 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1360  Preston Park  09:00 AM  1 D1 vs D2Eastside FC Boys 00 Grey 1 vs.RVS B00 Orange4
 1353  Lake Washington High School  01:00 PM  Stdm C3 vs C4Crossfire Premier B00-Storkson 2 vs.WPFC B00 Navy7
 1344  Marymoor Park  03:00 PM  2 A1 vs A2Crossfire Premier B00-Saunders 2 vs.WestSound FC 00 Red2
 1357  Snohomish High School  03:30 PM  Stdm D3 vs D4SNOHOMISH UNITED RED 3 vs.Washington Rush B00 Swoosh1

Quarter Final - Saturday, April 20, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1368  Battle Point Park  10:00 AM  1 BIFC 00 Blue 2 vs.Harbor Premier B20000
 1366  TBD   --    --  Eastside FC Boys 00 Blue 1 vs.Crossfire Premier B00-Saunders0
 1367  Game Farm Park  01:00 PM  Y RVS B00 Orange 0 vs.PacNW 00 Blue1

Quarter Final - Sunday, April 21, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1369  Kellogg MS  10:00 AM  1 Seattle United B00 Samba 7 vs.SNOHOMISH UNITED RED0

Semi-Final - Saturday, April 27, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1365  Starfire Sports Complex  09:00 AM  5 BIFC 00 Blue 3 vs.Seattle United B00 Samba2
 1364  Starfire Sports Complex  11:00 AM  5 Eastside FC Boys 00 Blue 1 vs.PacNW 00 Blue0

Final - Sunday, April 28, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 1363  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 BIFC 00 Blue 2 vs.Eastside FC Boys 00 Blue1






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.