2013 Virginia Mason WA Youth Soccer Challenge Cup
Team Schedules - GU15 Division 2
Flight Notice:
GU15 Div 2 Roster Freeze Date: April 8th at 5 pm

If you decide to re-schedule before the scheduled game, the roster freezes on the date you play the game. Check with your association or club registrar for their freeze date as it can be earlier so they can complete adds/transfers and player card printing before the State's roster freeze date.


Wildcards are determined by the total number of points divided by the number of games played.
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E F      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A4 : UPSC Stars Blue88420 2  2  4 
 A1 : Seattle United G97 Tango101819 2  3  5 
 A2 : WPFC G97 White19010 1  0  3 
 A3 : Crossfire Premier G97-Towns0044 0  -5  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : Eastside FC Girls 97 Blue108826 3  8  8 
 B1 : Spokane Soccer Club Shadow - G97-C410014 1  3  5 
 B4 : Washington Rush G97 Swoosh0088 1  -9  2 
 B3 : SNOHOMISH UNITED Red4015 0  -2  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Whatcom FC Rangers Blue/Soltero910827 3  7  7 
 C3 : FWFC G97 Gray08513 1  -1  3 
 C4 : PacNW 97 White80513 1  -3  3 
 C2 : Harbor Premier G97 Green0000 0  -3  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D4 : Crosfire Select G97- Yerxa810927 3  9  10 
 D3 : Newport FC 971010121 2  3  8 
 D2 : NWN G97 WHITE0088 1  -4  2 
 D1 : Blackhills FC G 97 Red0011 0  -8  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E4 : Seattle United NE G97 Black108422 2  5  6 
 E3 : BIFC 97 Blue24814 1  0  5 
 E2 : Lake Hills Athena G9709211 1  -4  5 
 E1 : Crossfire Select G97-Metzger09110 1  -1  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- F 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 F4 : Seattle United SOUTH G97 Blue89926 3  5  9 
 F1 : Seattle United Shoreline G97 Blue901019 2  5  6 
 F3 : Velocity FC 97 Green5027 0  -3  4 
 F2 : Kent United G97 White5207 0  -7  4 

Bracket - Thursday, April 04, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2113  Petrovitsky Park  05:00 PM  1 F2 vs F3Kent United G97 White 2 vs.Velocity FC 97 Green2

Bracket - Saturday, April 13, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2091  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 C2 vs C4Harbor Premier G97 Green 0 vs.PacNW 97 White1
 2078  Woodland Park  12:30 PM  2 A1 vs A3Seattle United G97 Tango 3 vs.Crossfire Premier G97-Towns0
 2097  Meadowdale High School  12:30 PM  1 D2 vs D4NWN G97 WHITE 0 vs.Crosfire Select G97- Yerxa1
 2103  Robinswood Park  01:00 PM  East E2 vs E4Lake Hills Athena G97 0 vs.Seattle United NE G97 Black4
 2098  Tumwater HS Stadium  02:00 PM  Stdm D1 vs D3Blackhills FC G 97 Red 0 vs.Newport FC 973
 2109  Shorecrest HS  02:15 PM  1 F1 vs F3Seattle United Shoreline G97 Blue 2 vs.Velocity FC 97 Green0
 2082  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A2 vs A4WPFC G97 White 1 vs.UPSC Stars Blue2

Bracket - Sunday, April 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2095  Civic Field Stadium  11:00 AM  Stdm C1 vs C3Whatcom FC Rangers Blue/Soltero 2 vs.FWFC G97 Gray0
 2087  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  2 B1 vs B3Spokane Soccer Club Shadow - G97-C 1 vs.SNOHOMISH UNITED Red1
 2086  Preston Park  06:00 PM  1 B2 vs B4Eastside FC Girls 97 Blue 6 vs.Washington Rush G97 Swoosh0

Bracket - Saturday, April 20, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2081  Chambers Creek  12:00 AM  A A4 vs A1UPSC Stars Blue 2 vs.Seattle United G97 Tango1
 2105  Robinswood Park  05:00 AM  East E2 vs E3Lake Hills Athena G97 3 vs.BIFC 97 Blue2
 2085  Caverlero Mid-High School  05:15 AM  1 B4 vs B1Washington Rush G97 Swoosh 0 vs.Spokane Soccer Club Shadow - G97-C4
 2093  Sehmel Homestead Park  09:00 AM  1 C2 vs C3Harbor Premier G97 Green 0 vs.FWFC G97 Gray1
 2104  Shorecrest HS  09:00 AM  1 E4 vs E1Seattle United NE G97 Black 1 vs.Crossfire Select G97-Metzger0
 2096  ECC  10:40 AM  ECC D2 vs D3NWN G97 WHITE 0 vs.Newport FC 974
 2099  Marymoor Park  12:00 PM  1 D4 vs D1Crosfire Select G97- Yerxa 4 vs.Blackhills FC G 97 Red0
 2079  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  3 A2 vs A3WPFC G97 White 2 vs.Crossfire Premier G97-Towns0
 2084  Skyline High School  02:00 PM  1 B2 vs B3Eastside FC Girls 97 Blue 1 vs.SNOHOMISH UNITED Red0
 2092  Starfire Complex  03:00 PM  3 C4 vs C1PacNW 97 White 0 vs.Whatcom FC Rangers Blue/Soltero4

Bracket - Sunday, April 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2108  Roosevelt HS  11:15 AM  1 F4 vs F1Seattle United SOUTH G97 Blue 1 vs.Seattle United Shoreline G97 Blue0

Bracket - Tuesday, April 23, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2112  Petrovitsky Park  06:30 PM  2 F2 vs F4Kent United G97 White 2 vs.Seattle United SOUTH G97 Blue5

Bracket - Saturday, April 27, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2102  TBD   --    --  E3 vs E4BIFC 97 Blue 1 vs.Seattle United NE G97 Black1
 2100  Ingersoll Stadium  09:00 AM  1 D1 vs D2Blackhills FC G 97 Red 1 vs.NWN G97 WHITE2
 2083  Woodland Park  10:00 AM  2 A1 vs A2Seattle United G97 Tango 1 vs.WPFC G97 White0
 2107  Marymoor Park  10:00 AM  1 E1 vs E2Crossfire Select G97-Metzger 3 vs.Lake Hills Athena G972
 2080  Grasslawn Park  10:30 AM  GL2 A3 vs A4Crossfire Premier G97-Towns 0 vs.UPSC Stars Blue0
 2088  Glacier Peak High School  11:00 AM  Stdm B3 vs B4SNOHOMISH UNITED Red 1 vs.Washington Rush G97 Swoosh2
 2094  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 C3 vs C4FWFC G97 Gray 2 vs.PacNW 97 White2
 2101  Newport Hills Park  11:00 AM  1 D3 vs D4Newport FC 97 1 vs.Crosfire Select G97- Yerxa5
 2089  Dwight Merkel Sports Complex  12:00 PM  2 B1 vs B2Spokane Soccer Club Shadow - G97-C 0 vs.Eastside FC Girls 97 Blue1

Bracket - Sunday, April 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2090  Whatcom Community College  11:00 AM  1 C1 vs C2Whatcom FC Rangers Blue/Soltero 1 vs.Harbor Premier G97 Green0
 2110  Renton Memorial Stadium  01:00 PM  Stdm F3 vs F4Velocity FC 97 Green 2 vs.Seattle United SOUTH G97 Blue3
 2106  Battle Point Park  02:00 PM  1 E1 vs E3Crossfire Select G97-Metzger 1 vs.BIFC 97 Blue2
 2111  Addams (Summit)  02:45 PM  2 NS F1 vs F2Seattle United Shoreline G97 Blue 4 vs.Kent United G97 White0

Quarter Final - Saturday, May 04, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 2120  Robinswood Park  11:00 AM  East Eastside FC Girls 97 Blue 4 vs.Newport FC 970
 2118  Marymoor Park  11:00 AM  2 Crosfire Select G97- Yerxa 1
- 4PK  
vs.Seattle United NE G97 Black1
- 2PK
 2117  Chambers Creek  12:00 PM  A UPSC Stars Blue 8 vs.Seattle United Shoreline G97 Blue0
 2119  Whatcom Community College  02:30 PM  1 Whatcom FC Rangers Blue/Soltero 5 vs.Seattle United SOUTH G97 Blue3

Semi-Final - Saturday, May 11, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 2116  Starfire Sports Complex  09:00 AM  11 UPSC Stars Blue 0 vs.Eastside FC Girls 97 Blue1
 2115  Starfire Sports Complex  11:00 AM  11 Whatcom FC Rangers Blue/Soltero 2 vs.Crosfire Select G97- Yerxa1

Final - Sunday, May 12, 2013
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 2114  Starfire Sports Complex  11:30 AM  3 Eastside FC Girls 97 Blue 2 vs.Whatcom FC Rangers Blue/Soltero1






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.